Link pro stažení projektu FreeRTOS + Wiznet 5500

Link for download FreeRTOS + Wiznet 5500 project

 
Linkem níže si můžete stáhnout projekt, který je vyobrazen na videu umístěným nad tímto textem. Jedná se o projekt, ve kterém je implementována obsluha grafického barevného displeje, operační systém FreeRTOS a ethernetový řadič wiznet W5500. Projekt je určen pro Atmel Studio 7.
 
By linking below, you can download the project that is shown on the video above this text. This is a project in which driving of graphical color display, FreeRTOS operating system and Wiznet W5500 Ethernet controller are implemented. The project is designed for Atmel Studio 7.
 
https://uloz.to/!emK8kcpncE7Y/freertos-rar

Nové video - XMega tutorial

 
Ve videu je názorně předvedena obsluha I/O, konkrétně pinu 0 na protu PORTJ. Jedná se o klasický příklad "hello word" pro MCU, tedy blikání ledkou. Pro zpoždění je použita funkce _delay z knihovny delay.h. Příště budeme blikat též ledkou, avšak její obsluha bude provedena v přerušení od časovače, kterých má toto MCU opravdu hromadu.

Instalace analyzátoru elektrické energie

Malý video příspěvek z provedené instalace analyzátoru elektrických sítí MEgA/MEG40. Co říct jinýho - prostě to frčí...:-)

Zobrazování bmp souborů na TFT displeji

Pod následujícím odkazem nalezenete výsledek nového pokusu, tentokrát se jedná o zobrazování bitmap na TFT displeji.
 

Arduino DUE

Zakoupil jsem Arduino DUE, leč nepovažuji programování v Arduino stylu za programování, pro zkoušku kitu se hodilo. Hlavním důvodem je mikroprocesor na desce AMR ATSAM3X8E - jedná se o 32 bitové MCU. Jak to dopadlo se mrkněte na videu :-)

Malý tip, jak získat obrázky z Wordu...

Taky se vám stalo, že jste měli worďácký soubor s vloženými obrázky, které by se hodily v původní velikosti pro jiné účely? Na následujícím videu je k vidění něco, co by člověk možná jen tak nenapadlo... myslím že by se to mohlo hodit :-)

Kreslení grafů ve visual studiu v C#?

Podívejte se ZDE, jak to funguje :-)

Potíže s převodníkem DT1010

V sekci "Příběhy z natáčení" přibyl článek o řešení potíží s převodníkem DT1010, najdete jej ZDE

 


Řídicí systém vzduchotechniky - Bari, Itálie

Popis realizované technologie naleznete ZDE

 


Kouříš, kouřím...stát řekl že nekouříme...    

Skromný příspěvek o věcech čerstvých... ZDE!

Realizované projekty průmyslové automatizace

Na stránkách nově uvádím realizované projekty průmyslové automatizace v rámci společnosti Senergos, a.s. Pod odkazem níže si můžete prohlédnout stručný popis aplikací, v případě zájmu rád podám bližší informace.
 

WEB věnovaný automatizaci, elektrotechnice a hudbě

Zavítali jste na web, kam umísťuji v podstatě co mě zrovna napadne (jinak řečeno, co mě zrovna v ten daný okamžik nadchne), můžete zde tedy narazit na články týkající se praxe revizního technika, automatizačních aplikací ale i jednočipových udělátek - případně na něco z úplně jinýho ranku. Pravdou je že vzdělávání jsem věnoval nemalou část mého dosavadního života, avšak jsem spíš praktik a podle toho to tu tak i vypadá (umísťuji sem zpravidla to co funguje, teorii ať se věnují jiní). Pravdou je že web zatím příliš rozsáhlý není, věřím ale že časem znatelně naboptná - takže děkuji už jen za návštěvu, pevně věřím že tu to své najdete i Vy.
 
Můj kanál YouTube lze otevřít kliknutím na následující ikonu...


A jako velikonoční dárek se podařilo rozchodit obsluhu RFID čtečky, která je obsluhována přes SPI jednočipem Atmel xmega. Nutno doplnit, že toto s bezpečností nemá nic moc společného, při přiložení karty je pouze načteno sériové číslo bezkontaktní karty, které je následně porovnáno s čísly v paměti MCU, na základě čehož je použitá karta identifikována.


Převod mezi UNIX time a datem/časem

Nově jsem na web umístil skromnou aplikaci pro převod mezi UNIX time stamp a date/time (kalendařního data a času). Kdo by měl zájem o zdrojáky programu, na ně najdete odkaz v článku taky.
 
 

Nové video z podzemí...  

Při posledních pracovních aktivitách jsem pořídil takovou docela zajímavou věc - video z procházky po kabelovém kolektoru. To co je na videu viditelné vpravo jsou vysokonapěťové kabely, konkrétně napěťové hladiny 110kV. Jejich účelem je vyvedení výkonu z transofrmátoru 400/110kV do rozvodny 110kV. 


Pomalé PC, aneb jak jsem vyzrál na šneka

Krátký článek o nástroji pro managování fyzické paměti, díky kterému se můj počítač opravdu zrychlil.

https://ondrashova-automatizace.webnode.cz/ostatni/pomale-pc-a-reseni


Postřehy revizáka

Jak již tady někde bylo řečeno, jsem revizní technik a tak se čas od času setkám s něčím poučným, vtipným případně nebezpečným. Rád bych do budoucna do kategorie "Revize" vkládal články, jejichž obsahem bude teorie ale i pikantnosti, které jsem během provádění praxe "ulovil".

Když jsou ty vánoce....


Sbírka videí s tématikou průmyslové automatizace, která skladuji na YOUTUBE. Najde se zde například demonstrace VNC přístupu ke comfort panelům SIEMENS (konkrétně je zde použit panel TP700), dále komunikace mezi MCU a SIEMENS S7-1200 po RS485 protokolem MODBUS.

Nově rozvíjím článek o realizovaném displeji z LED diodových matic, jedná se o mou jakousi funkční prvotinu u které jsou sériová data na řadiče MAX 7219 posílány z portu AtMega 32 (vše je tedy řízeno na úrovni programu - tím myslím časové i datové impulsy). Dalším vývojem by mělo být odesílání instrukcí řadičům prostřednictvím SPI (serial peripheral interface) s čímž bude souviset podstatně vyšší rychlost vykreslování.

 


PROGMEM v Atmel Studiu 6.2

progmem - co to být za nadávku???, aneb když je třeba do jednočipu napěchovat něco navíc...

 


Novinky

22.10.2015 14:54

Píšu něco o maticových displejích

Celý článek

—————

14.02.2014 18:59

Webová prezentace byla spuštěna

Celý článek

—————


DOPORUČUJI: 

 

  


Seo servis
TOPlist